Rīgas Motormuzeja tehniski radošo muzeja pedagoģisko nodarbību izstrāde

Uzņēmums SIA “Aspired” sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju izstrādāja īpaši izglītojošas, informējošas un aizraujošas darbnīcas - tehniski radošās muzeja pedagoģiskās nodarbības “Rīgas Motormuzeja” vajadzībām.
Izveidotās aktivitātes ir kā papildus piedzīvojums ekskursijām Rīgas Motormuzejā, kā arī sava veida mārketinga un sabiedrisko attiecību instruments, kas iepazīstina un izglīto sabiedrību par Rīgas Motormuzeja aptvertajām tēmām un zinātni kā tādu. 


Darba procesā tika izstrādātas un pielāgotas piecas dažādas tehniski radošās darbnīcas – Elektromotori, Edisona eksperiments, Atlecošā bumbiņa, Kas ir rūsa un Vēja ģenerators. Tehniski radošās darbnīcas aptver fizikas un ķīmijas novirzienu un katra no nodarbībām iedziļinās sekojošos tematos:
•    Atlecošās bumbiņas vēsture, gumijas īpašības, riepu attīstības vēsture automobiļiem, kinētiskā un potenciālā enerģija;
•    Izgudrotājs Tomass Alva Edisons un viņa izgudrojumi, elektriskā spuldze, automobiļu lukturu vēsture, elektriskās ķēdes princips un virknes slēgums;
•    Vēja enerģija, faktori, kas to ietekmē un vēja ģeneratoru attīstība, spārnu īpašības vēja ģeneratoriem;
•    Enerģija, elektroautomobiļa pirmsākumi un attīstība līdz mūsdienām, homopolārais motors un tā darbības princips;
•    Metāls un tā īpašības, rūsa un korozija, rūsēšana automobiļiem un veidi kā pret to aizsargāties. 

Darbnīcas izstrādātas dalībniekiem sākot no 7 gadu vecuma.