IKT pilotprojekta ietvaros tiks izstrādāta SOS aplikācija Ventspils pilsētai

Ventspils pilsētas pašvaldība atbalstījusi pirmos piecus projektus, kas saņems pašvaldības finansiālu atbalstu Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros. Viens no atbalstu guvušajiem uzņēmumiem, SIA "Aspired", izstrādās SOS aplikāciju Ventspils pilsētai.

Aplikācijas mērķis – lai Ventspils viesi un ventspilnieki varētu ērti ziņot par notiekošo pilsētā, piemēram, nolūzušu koka zaru, noņemtu akas vāku, salauztu soliņu un citām lietām, lai veicinātu šo problēmu ātrāku atrisināšanu un novēršanu, kā arī, lai taupītu pašvaldības resursus. Aplikācija tiks veidota tā, ka no tās varēs ziņot tikai par konkrētā pašvaldībā notikušajiem "SOS” gadījumiem. Plānots, ka pēc pilotprojekta ieviešanas Ventspilī, šāda aplikācija tiks piedāvāta arī citām pašvaldībām.

Katrs lietotājs varēs apskatīt lietas, par ko ziņojis un redzēt to statusu (iesūtīts/ pieņemts/ novērsts). Pēc fotoattēla ar “SOS” uzņemšanas, tas automātiski nosūtīsies uz e-pastu kopā ar GPS koordinātām. E-pasta saņēmējs (pašvaldības organizācija) nosūtīs tālāk šo ziņu pēc piederības (Labiekārtošanas kombināts, Komunālā pārvalde u.c.). Kad ziņojumā minētais “SOS” būs novērsts, tā statuss nomainīsies uz “Izpildīts”, un aplikācijas lietotājs saņems par to paziņojumu, kā arī redzēs izmaiņas savā profilā.

Aplikāciju plānots izstrādāt un publicēt aplikāciju veikalos līdz 2017.gada Ventspils tūrisma sezonas atklāšanai, lai to varētu prezentēt kā Ventspils jaunumu ikgadējā Ventspils tūrisma konferencē.

Sekmīga projekta ieviešanas rezultātā mobilā aplikācija Ventspils SOS būs pieejama gan uz Android, gan iOS iekārtām. Ventspils pilsēta būs pirmā Latvijā, kur tiks izmantota šāda aplikācija, tādējādi tiks veicināta pilsoniskā līdzdalība pilsētvides izaugsmē un attīstībā.

2015.gadā SIA “Aspired” izstrādāja mobilo aplikāciju Ventspils Tūrisma informācijas centram VENTU BANKA, kura jau 2 gadus veiksmīgi darbojas un dod iespēju ventspilniekiem un tās viesiem uzzināt par notiekošo Ventspili, pelnīt Ventus un plānot, kur tos iztērēt. Viena no aplikācijas unikālajām spēlēm ir papildinātā realitāte, ar kuras palīdzību aplikācijas lietotājs 7 pilsētas vietās var meklēt īpašus plakātus un likt tiem “atdzīvoties”.

SIA Aspired valdes priekšsēdētājs Gvido Grīnbergs:” Mūsu pamata nodarbošanās ir interaktīvu stendu izstrāde Latvijas muzejiem un zinātnes centriem un tehniski radošo darbnīcu organizēšana, taču dažādu veidu aplikāciju “ar odziņu” radīšana arī ir mūsu stiprā puse. Pirms pāris gadiem radījām aplikāciju VENTU BANKA, kura sekmīgi ļauj ventspilniekiem un Ventspils viesiem pelnīt Ventus, un tagad, pateicoties Ventspils domes finansējumam, būs iespēja radīt vēl vienu unikālu aplikāciju ar pievienoto vērtību – kopīgi varēsim uzlabot dzīvi Ventspilī, ziņojot par nepamanītiem “SOS” gadījumiem. Plānojam, ka aplikāciju publicēsim līdz jaunās tūrisma sezonas atklāšanai un ceram, ka aplikācija būs pieprasīta un tās lietotāji – ar vēlmi līdzdarboties pilsētvides uzlabšanai.”

SIA "Aspired" izstrādātā projekta pieteikuma kopējās izmaksas mobilās aplikācijas “Ventspils SOS” izstrādē būs EUR 12622.59, no tā pašvaldības līdzfinansējums būs EUR 10098.07

Informāciju sagatavoja: 
Raitis Roze
Ventspils Digitālais centrs
Tālr. 636 07607