Gvido Grīnbergs

Mobilā aplikācija “Ventspils SOS” – beidzot pieejama!

Ar 2017.gada 16.maiju GooglePlay un Appstore veikalos pieejama SIA “Aspired” izstrādātā mobilā aplikācija “Ventspils SOS”. Aplikācijas „Ventspils SOS” mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem iespēju ērti ziņot par notiekošo pilsētā, piemēram, nolūzušu koka zaru, pazudušu akas vāku, salauztu soliņu un citām lietām, lai veicinātu šo problēmu ātrāku atrisināšanu un novēršanu, kā arī lai taupītu pašvaldības resursus. Aplikācija ir veidota tā, ka no tās var ziņot tikai par Ventspilī notikušajiem “SOS” gadījumiem.

Kategorijas

Mobilajā aplikācijā definētas desmit kategorijas, kurās iedalīti SOS gadījumi. Ja lietotāja SOS gadījums neatbilst nevienai no kategorijām, ir iespēja izvēlēties “Cits” un to ierakstīt pašam. Par astoņām no kategorijām ziņojums tiek sūtīts uz Ventspils Iedzīvotāju informācijas centru, pēc kura saņemšanas tas tiek pārsūtīts tālāk atbildīgajai pašvaldības iestādei pēc piederības.

SOS kategorijas “Smakas/ ogļu putekļi” ziņojumi tiek pārsūtīti Valsts vides dienesta Ventspils pārvaldei, kura reģistrē šo ziņojumu kā oficiālu pieteikumu. Savukārt SOS kategorijas “Sabiedriskā kārtība” ziņojumi automātiski nonāk Ventspils pašvaldības policijas dežūrdaļā, lai tā ātri un efektīvi var reaģēt.

Lietotāja profils

Katrs mobilās aplikācijas lietotājs var apskatīt, cik daudz un par kādiem SOS gadījumiem viņš ziņojis un redzēt to statusu – saņemts izskatīšanai, noraidīts vai novērsts. Jo labāka būs ziņoto un novērsto SOS gadījumu proporcija, jo smaidīgāks kļūs avatārs lietotāja profilā, tāpēc svarīgi atcerēties mobilo aplikāciju lietot sociāli atbildīgi un ziņot tikai par īstiem SOS gadījumiem.

Ieteikumi aplikācijas lietošanā

- Aplikācija izstrādāta ar mērķi ziņot par SOS gadījumiem Ventspilī; tā nedarbojas ārpus Ventspils robežām.

- Ja mobilā ierīce nebūs pieslēgta wi-fi tīklam, sūtot SOS, tā izmantos mobilos datus.

- Sūti SOS ziņojumus sociāli atbildīgi; netērē velti savu un citu laiku.

- Esi pacietīgs – Tavs SOS ziņojums tiks apstrādāts pēc iespējas ātrāk.

- Ja notikusi nelaime, nekavējoties zvani 112.

- Kopā ar SOS ziņojumu, Tu datu apstrādes speciālistam nosūti SOS gadījuma GPS koordinātas, kas nepieciešamas, lai noteiktu SOS atrašanās vietu.

- Savā profilā Tu vari sekot līdzi iesūtīto SOS statusam.

- Ja mobilā aplikācija nespēj noteikt atrašanās vietu, pārlādē to.

SIA “Aspired” vēlas izteikt pateicību projektā iesaistītajām personām un pašvaldības iestādēm – Ventspils pašvaldības policijai, Ventspils Iedzīvotāju informācijas centram, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei "Komunālā pārvalde”, Valsts vides dienestam un Ventspils Digitālajam centram.

SIA "Aspired" mobilo aplikāciju izstrādājis Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros, saņemot pašvaldības finansiālo atbalstu. Projekta kopējās izmaksas mobilās aplikācijas “Ventspils SOS” izstrādei ir EUR 12622,59, no tā pašvaldības līdzfinansējums – EUR 10098,07.